skrolujte
instagram
facebook

Festival Týden Baťa 12. – 16. 9. 2022 / pozvání

08. srpna, 2022 | Aktuality

Šestý ročník Festivalu Týden Baťa se uskuteční ve dnech 12. – 16. 9. 2022 ve vile Tomáše Bati Zlín.

V rámci připomenutí 90 let od posledního vzletu Tomáše Bati a taky 700 let od založení města Zlín, je šestý ročník Festivalu Týden Baťa věnován vizím Tomáše Bati při budování továrních průmyslových měst v tuzemsku i ve světě.

Hlavním tématem festivalu bude představení vize průmyslového města, realizace a život v současných baťovských městech. Přednášková i výstavní činnost se tentokrát zaměří na doposud méně známé skutečnosti z baťovských měst.

Mezi přednášejícími budou mimo jiné zástupci jednotlivých měst a institucí, které se snaží do prostor někdejších baťovských továren navrátit život. V programu nebude chybět diskusní večer o budoucnosti těchto míst a těšit se můžete na doprovodný program v podobě promítání dobových filmů i představení nové animace.

V pátek 16. 9. 2022 pak proběhne ojedinělá divadelní diskuze, a to s herci a režiséry z Městského divadla Zlín, kteří uvedli v život osudy Baťů na prknech, která znamenají svět. Následně bude festival zakončen koncertem zlínské kapely Franc Alpa, a to přímo v zahradě vily Tomáše Bati.

Na jednotlivé přednášky, diskuze a prohlídky se můžete registrovat na emailu sekretariat@batova-vila.cz .

Program IV. ročníku _ Festival Týden Baťa 2022

zpět na výpis aktualit