skrolujte
instagram
facebook

Kniha Nejkrásnější povolání byla slavnostně představena veřejnosti

21. června, 2023 | Aktuality

Unikátní kniha s názvem Nejkrásnější povolání, reprint původního textu z roku 1939, který letos vydala Nadace Tomáše Bati v rámci Edice Baťa, byla slavnostně představena veřejnosti, a to rovnou na dvou místech – ve čtvrtek 15. 6. ve Zlíně a v úterý 20. 6. v Luhačovicích.

Není žádným tajemstvím, že firma Baťa v rámci vzdělávání svých spolupracovníků opakovaně přinášela zajímavé zahraniční tituly v českém jazyce, mezi které se řadí zrovna tak i Nejkrásnější povolání. Za nejkrásnější povolání bylo považováno to, které pomáhalo naplňovat lidské sny a touhy – prodavačství, obchodní činnost a služba zákazníkovi všeobecně.

Nenechte se však mýlit, že tato kniha bylo určena jen lidem v obchodě, naopak. „Kniha Nejkrásnější povolání zcela naplňuje baťovskou myšlenku, že každý z nás má v životě své zákazníky a nemusí přitom nic prodávat – jedná se o členy rodiny, přátele, kolegy a známé,“ uvedla Gabriela Končitíková, ředitelka Nadace Tomáše Bati s tím, že publikovaný text má povzbuzující charakter. „Kdykoliv člověka přepadly chmury či nejistota, měl si přečíst některou z kapitol a ujistit se v tom, že je normální, občas se cítit smutně a ztratit směr, ale že je zbytečné v takové náladě zůstávat dlouhodobě.“

Poprvé byla kniha představena široké veřejnosti na zahradě u zlínské vily manželů Baťových. Vybrané pasáže přečetl herec Městského divadla Zlín Luděk Randár, o hudební program se postarala kapela Franc Alpa v čele s hercem Markem Příkazkým, a kmotry se stali Martin „Čurda“ Juřík, majitel vyhlášené zlínské pivnice Zelenáčova Šopa, a Tomáš Košacký, jednatel společnosti AIP Tisk. „Přemýšleli jsme, koho oslovit, a napadlo nás, že se obrátíme na někoho, kdo dlouhodobě a kvalitně ve Zlíně službu veřejnosti poskytuje. Martin Juřík lidem dopřává téměř třicet let kulturu a odreagování, Tomáš Košacký pro změnu dlouhodobě uskutečňuje nejenom naše představy a požadavky v rámci tisku a propagační identity,“ prozradil Jakub Malovaný, projektový manažer Nadace Tomáše Bati.

Druhým místem, kde byla kniha Nejkrásnější povolání slavnostně představena, byla terasa před prvorepublikovým hotelem Radun v Luhačovicích. Nadace Tomáše Bati touto akcí navíc započala s malebným lázeňským městem spolupráci, i proto přijali úlohu kmotrů Marian Ležák, starosta Luhačovic, a Marek Nesázal, majitel hotelu Radun. „Tomáš Baťa měl k Luhačovicím blízko, opakovaně se tam vracel čerpat potřebnou energii, takže není náhoda, že naše první společná akce proběhla právě před tamním hotelem Radun, ve kterém se dokonale snoubí prvorepubliková noblesa právě s ukázkovou službou člověku,“ doplnil Jakub Malovaný.

Knihu Nejkrásnější povolání, která vznikla díky podpoře společnosti ATT Investments, si můžete zakoupit na e-shopu Nadace Tomáše Bati a u všech dobrých knihkupců.

zpět na výpis aktualit