skrolujte
instagram
facebook

Knižní bestseller Gabriely Končitíkové s názvem Inspirace Baťa vychází jako audiokniha

05. října, 2022 | Aktuality

Inspirace Baťa – knižní bestseller autorky Gabriely Končitíkové vychází v těchto dnech jako audiokniha. Poslouchejte kdykoliv a kdekoliv „Jak být silnější a šťastnější podle životních zásad Tomáše Bati“. Audioknihu namluvil publicista Jakub Malovaný, o její hudební stránku se postaral ostravský muzikant Petr „Sidney“ Matěj, působící v kapele Staré Pušky.

Audiokniha Inspirace Baťa je první svého druhu, protože nabízí posluchači možnost: Jak na to. Přináší nový pohled na filozofii Baťa a ukazuje, jak začít s budováním sebe sama, změnou životních postojů i vnímání světa podle baťovských principů.

„Je to další způsob, jak baťovskou filozofii dopřát lidem, kteří v dnešní hektické době nestíhají číst, a i přesto mají zájem se vzdělávat a určitým způsobem rozvíjet,“ říká autorka úspěšné knihy Gabriela Končitíková, která v současné době pracuje jako projektová manažerka v Nadaci Tomáše Bati.

Kniha Inspirace Baťa je rozdělena do celkem čtyř částí a stejně tak tomu je i u její audio verze. Každá část se věnuje jedné z oblastí lidské bytosti – tělu, mysli, duši a vztahům. Na posluchače čeká celkem 99 baťovských kapitol, které mimo jiné obsahují vždy krátkou a údernou radu, jak se zlepšit v jedné konkrétní činnosti, ale také baťovské pravidlo na její zavedení do každodenního života. Opomenuta samozřejmě nejsou ani pověstná baťovská desatera.

Audioknihu namluvil Jakub Malovaný, publicista a zároveň PR manažer Nadace Tomáše Bati, pro kterého se jednalo o první zkušenost tohoto druhu, ačkoliv v minulosti s mluveným slovem pracoval v médiích: „Je to přece jenom úplně jiná disciplína, než namlouvání krátkých rozhlasových reportáží nebo absolvování živých televizních vstupů, u kterých je potřeba reagovat na aktuální dění. Byla to příjemná výzva,“ přiblížil bývalý reportér CNN Prima News a redaktor Českého rozhlasu.

Pod hudebním doprovodem je v audioknize podepsaný Petr „Sidney“ Matěj, textař, skladatel a frontman ostravské kapely Staré Pušky. „Jsem moc rád, že se mi dostalo možnosti spolupracovat na takovém pěkném projektu, avšak co mě těší ještě víc je skutečnost, že moje hudba po všech těch letech konečně dostála toho správného slova. Mám radost, jak se nám to pěkně propojuje,“ uvedl muzikant, který bude mít 27. října akustický koncert ve zlínském klubu Šopa, během něhož se audiokniha Inspirace Baťa slavnostně pokřtí.

„Je skvělé, že se na audioknize podíleli lidé, kteří ji nebrali jako pouhou zakázku, ale s odkazem Baťa nějakým způsobem pracují a mají ho rádi. Kus sebe v ní nechali jak Jakub Malovaný, tak právě i Petr Matěj. Opomenout však nesmím ani zvukového mistra Lukáše Hájka ze studia Eyelessound, který už v minulosti baťovské knihy nahrával spolu s Alfredem Strejčkem,“ doplnila Gabriela Končitíková s tím, že vznik audioknihy výrazně podpořila společnost ATT Investments, jejíž zakladatel Miroslav Zadák se baťovskými principy řídí ve své podnikatelské činnosti.

Audiokniha je k zakoupení na e-shopu Nadace Tomáše Bati a taky ve vybraných knihkupectvích. K dispozici je na fyzickém nosiči i v digitální podobě.

MP3 ke stažení objednáte zde: https://www.nadacetomasebati.cz/product/audiokniha-inspirace-bata-mp3/

Na CD nosiči objednáte zde: https://www.nadacetomasebati.cz/product/audiokniha-inspirace-bata-novinka/

 

zpět na výpis aktualit