skrolujte
instagram
facebook

Nová kniha známého zlínského historika, doktora Pokludy – Nedělení odpoledne s Tomášem Baťou

10. srpna, 2020 | Aktuality

Nedělní odpoledne s Tomášem Baťou. 52 Krátkých příběhů na každý den. 

Jedná se o první knižní novinku Nadace Tomáše Bati v roce 2020, která poodhaluje osobnost Tomáše Bati. 

 

Kniha doktora Zdeňka Pokludy nabízí čtenáři odlehčenou formu, jak poznat filozofii, myšlení i činy Tomáše Bati. Kniha představuje 52 krátkých příběhů ze života Tomáše Bati. Součástí každého příběhu je také zdůraznění hlavního poselství či myšlenky, které z příběhu plynou. Jedná se o životní moudra, která jsou aplikovatelná jak v běžném životě, tak i podnikatelské strategii. Tyto myšlenky jsou opravdu hluboké, a proto je kniha rozdělena do 52 kapitol a ideální představou je, aby vás kniha provedla celým rokem. Tím, že se kniha stane součástí vašeho nedělního odpoledne, tak se každý týden seznámíte s jednou myšlenkou či životním postojem Tomáše Bati, které můžete následující týden využívat a aplikovat. Vnímání odkazu Tomáše Bati tak pro vás nebude pouhou instantní informací, ale celoročním budováním sebe sama.

 

Součástí publikace je také malé překvapení pro čtenáře, které nezmíníme, protože by se pak již nejednalo o překvapení. Můžeme prozradit, že naplňuje autorův pracovní název, který zněl: Střípky z Baťovy kuchyně. Kniha opravdu poodkrývá pokličku u Baťovy osobnosti. 

Kniha je vhodným dárkem pro každého, kdo se s odkazem a osobností Tomáše Bati teprve seznamuje, nebo má zájem jej poznat i z lidského hlediska. 

 

Měkká vazba, 147 stran.

Knihu koupíte V OBCHODĚ.

PhDr. Zdeněk Pokluda 

Narozen 10. 11. 1946 ve Zlíně. Vystudoval obory historie–filosofie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (1970), absolvoval odbornou archivní stáž v Národním archivu v Paříži (1982). Pracoval jako archivář ve Státním okresním archivu v Mikulově (1970–1972), historik v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně (1972–1977), ředitel Státního okresního archivu ve Zlíně (1977–2008). Nyní působí v Informačním centru Baťa Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě jiných témat se zabýval hospodářskými dějinami 19. a 20. století, specializuje se na vývoj firmy Baťa a její působení v Československu i v cizině. 

zpět na výpis aktualit