skrolujte
instagram
facebook

Poslední dva Večerní čaje v prvním pololetí roku 2023

10. března, 2023 | Aktuality

Nadace Tomáše Bati plánuje do letních prázdnin ještě dva takzvané Večerní čaje, které se od loňského podzimu těší velké oblíbenosti u široké – nejenom zlínské – veřejnosti. Spuštěny byly rezervace na dubnový a květnový program, následně se pravidelná společensko-kulturní setkávání do vily manželů Baťových vrátí zase na podzim.

„Snažíme se o určitou rovnováhu. Chtěli bychom, aby si na své přišel tak nějak každý, ať už ho zajímá historie, muzika, vůně dálek nebo dejme tomu literatura. Zatím se nám to snad daří, a podle mého vzniká velmi pestrá paleta témat,“ říká Jakub Malovaný, projektový manažer Nadace Tomáše Bati, který za programem Večerních čajů od začátku stojí.

NA CO SE DO LÉTA JEŠTĚ MŮŽETE TĚŠIT?

Ve středu 26. dubna proběhne beseda s názvem „Za oponou filharmonie“ a jak už samotný název akce napovídá, hovořit se bude o životě ve zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů. Za pomyslnou oponu jednoho z nejvyhlášenějších tuzemských orchestrů nás vezme jednak ředitel filharmonie Josef Němý a taky šéfdirigent Robert Kružík, který patří k nejmladší generaci českých dirigentů a se zlínskou filharmonií spolupracuje od roku 2021. O hudební doprovod se v rámci večera postará talentovaná harfistka Filharmonie Bohuslava Martinů, absolventka Královské konzervatoře v Bruselu, Amelia Tokarska.

Poslední Večerní čaj v prvním pololetí letošního roku se bude podávat ve čtvrtek 25. května, kdy prostory vily manželů Baťových rozezní krásné šansony v podání Lucie Šustek Rybnikářové. Repertoár mladé herečky a zpěvačky, jež působila mimo jiné i v angažmá Městského divadla Zlín, zdobí osvědčené hity jak českých interpretek – například Hany Hegerové či Zuzany Navarové – tak samozřejmě i těch zahraničních v čele s královnou šansonu – Edith Piaf. V rámci večera, který nese název „Od Piafky po Hegerku“, doprovodí Lucii Šustek Rybnikářovou klavírista Martin Pančocha, který hudebně působí v oblíbené show Divadla Mír s názvem Tři Tygři.

Partnerem Večerních čajů je statutární město Zlín a společnost OXALIS, zprvu malá rodinná firma ze Slušovic, která za více jak čtvrtstoletí vyrostla v renomovaného dovozce, zpracovatele a distributora sypaných čajů. Prostory vily jsou tak pokaždé krásně provoněny hned dva druhy tematických čajů, které jsou veřejnosti nabízeny.

VSTUPNÉ NA VEČERNÍ ČAJE JE DOBROVOLNÉ, KAPACITA JE VŠAK OMEZENÁ, PROTO SI SVÁ MÍSTA, PROSÍM, VČAS REZERVUJTE zde.

zpět na výpis aktualit