skrolujte
instagram
facebook

Znovu vydání knihy Příběh jednoho muže a jednoho města od Josefa Vaňhary

18. září, 2020 | Aktuality

Tým Nadace Tomáše Bati připravil reprint knihy známého zlínského fotografa a baťovského novináře Josefa Vaňhary (1907–1997) – Příběh jednoho muže a jednoho města.

 

Josef Vaňhara celý svůj život prožil ve Zlíně. Jako dítě byl svědkem pozvolné́ změny malého Zlína v pomalu se rozvíjející průmyslové město, které́ se nakonec stalo tepajícím srdcem československého průmyslu.

Pracoval pro firmu Baťa více než 25 let. Jeho letitá práce pro baťovský tisk s sebou přinášela mnoho nevšedních zážitků a příležitostí k tomu, aby dokonale poznal nejen chod firmy Baťa, ale také všechny významné osobnosti, které ve firmě působily.

Byl přítomen u všech zásadních událostí i mnohých průkopnických začátků. Jako novinář byl vždy informován mezi prvními. Několik let spolupracoval přímo s Tomášem Baťou, později také s Janem Antonínem Baťou. Byl blízkým přítelem Tomáše Bati juniora.

 

Kniha „Příběh jednoho muže a jednoho města“ byla poprvé publikována v roce 1994 a svým obsahem i přesností se řadí mezi základní baťovskou literaturu s vysokou vypovídající hodnotou.

„Jsme velmi potěšeni, že nám dcery Josefa Vaňhary svěřily tuto úžasnou možnost. Kniha je pro příznivce odkazu Tomáše Bati velmi cennou, protože popisuje baťovský Zlín na základě osobních zážitků autora, který se ve firmě vypracoval až na vedoucího tiskového oddělení. Na reprintu knihy pracuje několikačlenný tým. Doufáme, že přineseme současným čtenářům nevšední baťovský zážitek, těšíme se, až budeme moci knihu držet v rukou“, dodala Gabriela Končitíková, projektová manažerka Nadace Tomáše Bati.
Na nové vydaní knihy se můžete těšit v průběhu letních prázdnin.

 

Knihu je možné objednat V OBCHODĚ.

zpět na výpis aktualit