skrolujte
instagram
facebook

Společné prohlídky Baťovy a Zikmundovy vily – nový začátek tradice

31. ledna, 2024 | Aktuality

Po úspěšných pilotních prohlídkách koncem loňského roku se zástupci Baťovy a Zikmundovy vily domluvili na spuštění pravidelných společných komentovaných prohlídkách. Podzimní dva termíny se setkaly s velkým zájmem a nadšením z řad návštěvníků. V letošním roce se tak prohlídky budou konat pravidelně v hlavní turistickou sezonu během jara a léta každou poslední sobotu v měsíci.

Tato iniciativa představuje unikátní příležitost pro návštěvníky prozkoumat dvě významné kulturní památky a seznámit se s historií a odkazem významných osobností, které tyto vily reprezentují. Baťova vila, známá svým modernistickým designem a historií spojenou s průmyslnickou rodinou Baťů, a Zikmundova vila, symbolizující dobrodružství a objevitelského ducha Miroslava Zikmunda, společně tvoří fascinující dvojici, která odráží bohatství české historie a kultury.

„Cítíme, že tyto společné prohlídky nejen podporují kulturní vzdělávání, ale také posilují vazby mezi našimi institucemi,” říká ředitelka Nadace Tomáše Bati Gabriela Končitíková.

První komentované prohlídky v letošním roce jsou naplánovány na sobotu 30. března. Společná prohlídka bude trvat zpravidla dvě hodiny a zahrnuje průvodce v každé vile zvlášť, který přiblíží jejich historii, život, architekturu a význam obou vil v kontextu doby.

„Tato spolupráce je skvělým příkladem toho, jak mohou dvě samostatné kulturní instituce pracovat společně ve prospěch veřejnosti. Věříme, že naše společné prohlídky nejen obohatí návštěvníky, ale také přispějí k hlubšímu pochopení našeho kulturního dědictví,” doplnila ředitelka Nadačního fondu Zikmundova vila Dagmar Výlupková.

Jednotnou vstupenku na prohlídku obou vil zakoupíte na webových stránkách Zikmundovy vily (www.zikmundovavila.cz).

Termíny společných komentovaných prohlídek: 30. 3., 27. 4., 29. 6., 27. 7. a 31. 8. 2024

Začátky prohlídek:

Baťova vila: 10:00 a 12:00

Zikmundova vila: 10:00, 12:00 a 14:00

Další informace jsou k nalezení na webových stránkách Zikmundovy i Baťovy vily.

zpět na výpis aktualit